TAKI FUARLARI ARASINDA EN POPÜLER OLANLAR

TAKI FUARLARI

En Popüler Takı Fuarları Hangileri?

Takı fuarları birçok takı üretici ve toptancısının ürünlerini sergilemesi ve satması için organize edilmiş olan bir fuar çeşididir. Dünyanın farklı ülkelerinde farklı tarihlerde düzenlenen uluslararası takı fuarı organizasyonları ile dünyanın dört bir yanındaki takı üreticileri bir araya gelerek en son ve yeni modellerini sunma şansı yakalamaktadır.

Bu yazımızda takı fuarları konusunda en popüler olan  5 mücevher fuarını sizlere tanıtmaya çalışacağız;

Vicenzaoro Jewellery Show

İtalya’nın Vicenza kentinde senede 3 defa düzenlenen uluslararası mücevher fuarında dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılar ürünlerini sergileme şansı yakalamaktadır. Takı fuarları arasında en popüler ve ziyaretçiler tarafından en çok ziyaret edilen fuar olma özelliğini taşıyan fuarda ciddi sayıda Türk katılımcı da ürünlerini sergileme şansı bulmaktadır. 2021 yılı için 12 -16 Mart ve 10 -14 Eylül tarihlerinde yapılması planlanmaktadır                                                                                                              Hong Kong International Jewellery Show

Hong Kong’da düzenlenen uluslararası bu fuarda dünyanın farklı yerlerinden gelen katılımcılar ürünlerini ve en yeni modellerini düzenleme fırsatı yakalamaktadır. Uzak doğuda düzenlenen bu fuarda değerli taş ve gümüş üreticileri yoğunlukta olmakla birlikte Türkiye’den de farklı katılımcılar bu fuarda ürünlerini sergilemektedir. Hong Kong’un en önemli özelliği kuyumculuk ürünlerine ve ilgili malzemelerine kısıtlamanın olmadığı bir liman kenti olmasıdır. 2021 yılı için 2 -6 Haziran arasında düzenlenmesi planlanmaktadır.

İstanbul Jewellery Show

İstanbul CNR Expo fuar merkezinde senede 2 defa gerçekleştirilen uluslararası bu fuarı en önemli özelliği konumudur. Batı ve Doğu ülkelerinden gelen katılımcı ve ziyaretçilere ev sahipli yapan bu altın fuarı dünyanın en önemli 5 mücevher fuarı arasında yer almaktadır. 2021 yılı için 25 -28 Mart ve 7 -10 Ekim tarihlerinde düzenlenmesi planlanmaktadır.

Baselworld

İsviçre’nin Basel şehrinde düzenlenen takı fuarı bir çok altın takı ve saat üreticilerine ev sahipliği yapmaktadır. Dünyaca ünlü saat markalarının yer aldığı fuar altın takı üreticileri için de popüler bir fuar olma özelliğini taşımaktadır. 2021 yılı için 28 Ocak – 2 Şubat tarihleri arasında düzenlenmesi planlanmaktadır.

JCK Las Vegas Show

Amerika Las Vegas şehrinde düzenlenen altın takı fuarı JCK Las Vegas Show en popüler 5 takı fuarı arasında yerini almaktadır. Dünyanın farklı noktalarından gelen katılımcı ve ziyaretçilere ev sahipliği yapan fuar altın takı, saat ve değerli taşların arasında olduğu çeşitli bölümlerden oluşmaktadır. Fuarda Türk katılımcı sayısı bir hayli fazladır. 2021 yılı için 4 -7 Haziran tarihlerin yapılması planlanmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here