Kuyumcukent Altın Fiyatları Uygun mu?

kuyumcukent altın fiyatları

Kuyumcukent altın fiyatları uygun mu konulu yazımızda buradan altın almanız halinde ne gibi avantajlarınızın olabileceğini anlatmaya çalışacağız.

Öncelikle daha önceki yazılarımızda bahsettiğimiz üzere Kuyumcukent altın üretiminin ve satışının kalbi konumunda olan devasa bir kompleks. İçerisinde birçok altın üreticisinin ve üretime tedarik sağlayan firmaların olduğu bu komplekten bahsediyoruz. İçerisinde ayrı bir bölüm olarak üretim yapan firmaların satış mağazalarının olduğu AVM bölümü bulunmaktadır. Bu alandaki mağazalardan alacağınız altın takılar birçok mahalle kuyumcusundan daha uyguna alınabilmektedir. Bunun en önemli sebebi bütün mağazaların aynı çatı altında olması ve rekabetin yüksek olmasından kaynaklanmaktadır.  Tabi buradan alacağınız takıyı daha uyguna alabilmeniz için sizlere altın değerinde birkaç bilgi vermek istiyoruz;

  • Kuyumcukent altın fiyatları konusunda daha uygun dediğimizde öncelikle bilmemiz gereken burada altın fiyatının daha uygun olmadığı sadece alacağımız takıdaki işçilik fiyatının daha uygun olacağıdır.
  • Almayı kararlaştırdığınız takı konusunda mutlaka daha öncesinde Kuyumcukent dışında birkaç yere daha sorup fiyat almanız size fiyatlar konusunda ön bilgi sağlayacaktır.
  • Kuyumcukent AVM bölümüne girdiğinizde aynı ürünü ya da benzerini satan birden çok mağaza olacağından zamanınız var ise birkaç mağazayı gezip fiyatlarını karşılaştırmanız size fayda sağlayacaktır.
  • Eğer mümkünse altın konusunda tecrübeli ya da bilgi sahibi bir tanıdığınız ile gitmeniz alacağınız takıyı daha uygun fiyata almanızda fayda sağlayacaktır.
  • Altın hakkında teknik bazı bilgilere sahip olmanız alacağınız takıyı biraz daha uyguna almanıza destek olacaktır. Kuyumcukent AVM içerisindeki herhangi bir mağazadan alışveriş yapmaya karar verdiyseniz soracağınız en önemli soru “buna kaç milyem yazıyorsunuz?” olacaktır. Bu en az alacağınız altın takı kadar altın değerinde bir sorudur. Milyem hakkında detaylı bilgiyi bir sonraki yazımızda daha detaylıca sizlere anlatacağız.

Sizlere tekrardan hatırlatmak istediğimiz konu altın fiyatları dünyanın her yerinde sabit bir fiyat üzerinden belirlenmektedir. Bu yüzden altın alacağınız zaman uygun fiyata altın gibi sözlere itibar etmemenizi tavsiye ediyoruz. Kuyumcukent altın fiyatları konusunda sadece daha uygun işçiliğe sahip olduğu için buradan alınacak altın takılar diğer yerlere göre daha ucuz olabilmektedir.

Bizleri takip ederek her türlü takı hakkında teknik ve bilgilendirici yazılarımıza ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here